X-DIABLO Gamer 5008 TUF a 6008 TUF

 

ict-nn.com |13. 12. 2018

 

Pojďme se ale už podívat na stroje podrobněji. Už na první pohled zaujme naprosto neotřelé provedení počítačových skříní, které dodává pocit luxusu a masivního výkonu. A to je právě to, co můžete od těchto počítačů očekávat. Naprosto nekompromisní výkon a kvalitu. Ostatně, tyto dva modely patří mezi naprostou špičku v řadě X-DIABLO, pokud již nechcete pracovat přímo s rozlišením 4K (sestavám podporujícím rozlišení 4K se budeme věnovat v některém z dalších článků.)

Počítač je postaven na základní desce Asus TUF B360-PRO GAMING. Tato herní deska řady Military-grade TUF je osazena komponentami TUF LANGuardem, TUF tlumivkami, TUF kondenzátory a TUF MOSFETy pro maximální spolehlivost. Vlastní exkluzivní DTS audio řešení je tu pro osmikanálový zvuk, díky kterému se hráč plně ponoří do hry. Chráněné a rychlé připojení k síti je možné díky Intel Gigabit Ethernet a LANGuard. V dnešní době honby za co nejnižší cenou bohužel patří základní deska mezi velmi podceňované komponenty. Často pak následuje nestabilní připojení a přenos dat ve hrách a na streamu již po několika hodinách provozu. Toto jistě nepotěší žádného herního nadšence, natož profesionála. U těchto sestav tento problém opravdu nehrozí. I po několikadenním, takřka nepřetržitém provozu neměli hráči s připojením sebemenší problém.

Srdcem sestavy je nejnovější procesor 8. generace Intel Core i5-8400 s tichým chladičem Akasa Nero 3. Šest jader, šest vláken, frekvence CPU 2,8 GHz a turbo frekvence 3,8 GHz zrychlí tep každého počítačového maniaka.

Oba modely se tak vlastně liší jen grafickou kartou. U modelu 5008 se o grafiku stará Asus GeForce GTX 1060 a vyšší model, X-DIABLO Gamer 6008 TUF, je postaven s grafikou Asus GTX1070 8G DDR5. Ventilátor s dvojitým ložiskem se vyznačuje tišším chodem a zajišťuje až 4x delší životnost karty a také účinnější chlazení. Jediná technologie svého druhu Auto-Extreme s komponentami Super Alloy Power II je poté zárukou prémiové kvality a maximální spolehlivosti. Port HDMI podporující VR umožní vychutnat si virtuální realitu. Přizpůsobitelné podsvícené logo dodá systému jedinečný vzhled prostřednictvím vlastního designu loga s LED podsvícením. Nástroj GPU Tweak II with XSplit Gamecaster umožňuje intuitivní ladění výkonu a okamžité streamování herní akce. Nástroj Nvidia Ansel zase přináší revoluční způsob pořizování snímků přímo ze hry. Technologie Nvidia GameWorks nabízí interaktivní a filmový zážitek a zároveň také neuvěřitelně plynulé hraní. Takt GPU OC je 1708 MHz, takt paměti je 8008 MHz.

Shrnutí technické specifikace

11552505 – X-DIABLO Gamer 5008 TUF – 29.990 Kč

  • Windows 10 Home
  • skříň In Win 101 TUF gaming + 3x RGB LED fans, zdroj 500W Fractal 80PLUS
  • deska ASUS TUF B360-PRO GAMING
  • CPU INTEL Core i5-8400 + chladič Akasa Nero3
  • 16GB DDR4 2666MHz HyperX, 240GB SSD + 2TB HDD
  • Grafika ASUS GTX1060 6GB

11552606 – X-DIABLO Gamer 6008 TUF – 33.990 Kč

  • Stejná konfigurace jako verze 5008 – pouze s výkonnější grafikou ASUS GTX1070 8GB

Kupon v hodnotě 210 USD na hry a herní obsah.

U tohoto výrobce není žádnou novinkou, že v případě nákupu máte 3 možnosti – za prvé vybrat si stávající sestavu, co je v nabídce, za druhé si sestavu vybrat a upravit ji podle vlastních přání a potřeb, a za třetí si objednat sestavu udělanou přímo na zakázku.

Jedinou nevýhodou sestav je vyšší cena. Je to ovšem nutná oběť přinášená v tomto případě na oltář kvality a provedení. Sestavy jsou tak určené hlavně pro zákazníky hledající kvalitu a výdrž blížící se nonstop provozu, což je v herním segmentu takřka základní předpoklad.