AT Computers má nové herní sestavy X-Diablo

AT Computers má nové herní sestavy X-Diablo

autor: František Doupal | www.rmol.cz | 11

Sestava X-Diablo IDEAL svými vlastnostmi vyhoví při hraní i streamování nejoblíbenějších současných online her. Druhá novinka, X-Diablo Intel eXtreme X9-2080, postavená na výkonných komponentách, pak míří mezi nejnáročnější zákazníky.

 

První novinkou je herní počítač X-Diablo IDEAL s cenou pod 20 000 Kč, který vyhovuje pro hraní i stream těch nejznámějších a nejhranějších online her. Tuto sestavu ATC označuje jako nejvyváženější v poměru cena/výkon. Použité komponenty jsou testované a vyladěné pro dlouhodobé hraní a zátěž. Základem je čtyřjádrový procesor Intel Core i3-9100F BOX se základní frekvencí 3,6 GHz, turbo režimem nastaveným na 4,2 GHz a s 6 MB vyrovnávací paměti. O dostatek výkonu pro hraní her ve Full HD se stará grafická karta Gigabyte GTX 1650 Super. Vše je doplněno 16GB operační pamětí Crucial Ballistix Sport LT a 1TB SSD Crucial M.2 NVMe.

Hezký design počítači propůjčuje case Genesis Irid 400 s podsvíceným bočním pruhem a čtyřmi RGB větráčky na dálkové ovládání, takže si uživatel může přizpůsobit barevné podsvícení podle sebe. Zároveň ale zajišťuje dostatek prostoru pro všechny komponenty. Na boční straně je použito tvrzené sklo. Nechybí ani 3.1 USB porty na vrchním panelu. O chlazení se stará červeně podsvícený chladič AKASA Nero LX. Doporučená koncová cena činí 19 990 Kč vč. DPH.

Druhou novinkou je X-Diablo Intel eXtreme X9-2080, který je postaven nejen na výkonných, ale i vysoce kvalitních komponentách těch nejlepších výrobců. Sestava obsahuje osmijádrový procesor Intel Core i9-9900, který zvládne streamování ve 4K, renderování videí, ale i multitasking více náročných aplikací. V kombinaci s 64GB RAM a grafickou kartou Nvidia GeForce ROG Strix – RTX 2080 Super se pak není třeba bát her ve 4K. Vše je doplněno 1TB SSD Seagate Barracuda 510 M.2 a 4TB HDD Seagate Barracuda. Ve speciální verzi pro profesionální streamování je sestava vybavena dokonce dvěma 14TB disky Seagate EXOS v poli RAID1. Jako základní deska byla použita ASUS ROG Strix Z390-F GAMING.

Skříň Fractal Design R7 je pro X-Diablo v (netypicky) bílostříbrném designu s prosklenou bočnicí. Case je uzpůsoben pro co nejlepší proudění vzduchu i dostatek prostoru pro všechny komponenty. Veškerá kabeláž je ukryta, takže má case čistý design i zevnitř, který doplňuje kompletní podsvícení AURA Sync a vodní chlazení procesoru Fractal Celsius S36. Doporučená cena je stanovena na 79 990 Kč vč. DPH, u profi verze pak na 99 990 Kč vč. DPH.

Na počítače se v České republice i na Slovensku vztahuje tříletá záruka se servisem do dvou pracovních dní. Značku X-Diablo má u ATC na starosti produktový manažer Petr Rakus (rakus@atcomp.cz).