Rozhovor s Tomášem Hrubošem z firmy iGet

Pro naše zákazníky nám Tomáš Hruboš, zástupce společnosti iGet, odpověděl na pár otázek, které by vás všechny mohly zajímat – více o rozhovoru zde.

 

Jaký jste šéf?

Přísný, ale (snad) spravedlivý. Vždy se snažím dostat ze svých kolegů to nejlepší, vést je, rozvíjet, inspirovat a posouvat dál. Někdy je stačí podpořit v nápadu, jindy je třeba trochu zatlačit; ke každému se snažím přistupovat s ohledem na jeho individualitu a zároveň tak, abychom mířili ke stejnému cíli.

Co Vás ovlivnilo při výběru Vašeho povolání?

V segmentu se spotřební elektronikou se pohybuji prakticky od školy, kdy se mi v „divokých devadesátkách“ podařilo dostat k zajímavým zahraničním značkám, které u nás v té době ještě nebyly příliš známé.

Čím je pro Vás IT obor zajímavý?

Svojí variabilitou, dynamikou a každodenními výzvami, které se navíc pořád mění. Člověk tak nemůže ustrnout ve vývoji a musí být neustále ve střehu, což ho může posouvat pořád dál. Nerad stojím na místě.

Co byl první impuls, že chcete pracovat právě ve Vaší firmě?

Viděl jsem mladou značku s obrovskou chutí se rozvíjet a věděl jsem, že svými zkušenostmi můžu rozvoj nejen podpořit, ale také v některých případech urychlit.

Co Vám z dosavadního studia či praxe bylo nejužitečnější?

Vedení distribuční společnosti s miliardovými obraty. Studia byla fajn, ale „business“ si musí každý odžít sám….

Co Vám nejvíce pomáhá při práci? Co Vás v práci nejvíce motivuje?

Mám rád, když do sebe věci zapadají a každý dílčí úspěch je součástí většího celku. Jinými slovy rád střílím góly a jsem hrdý na tým, když vítězíme.

Je něco, co Vás na práci opravdu štve? Co byste na své práci chtěl změnit?

Lidská hloupost a lenost, a to nejen v přístupu k práci, ale především v mezilidských vztazích jako takových.

Na jakou svou činnost jste nejvíce hrdý za poslední měsíce?

Po pracovní stránce se nám v loňském roce podařilo dosáhnout rekordního obratu, což vzhledem k okolnostem považuji za mimořádný úspěch. Jsem velmi rád, že máme velmi stabilní obchodní a produktový tým, který díky výsledkům můžeme rozšiřovat.

Setkal jste se při své práci s něčím, co považujete za kuriozní? Co Vás v poslední době dobře pobavilo?

Na bizarní postupy, procesy nebo názory narážím poměrně často, zařadil bych je však do kategorie „Co mě v práci štve“. Ale někdy jsou tak bizarní, že nezbývá než se jim smát.

Co rád děláte, když zrovna netrávíte čas v práci?

Považuji se za aktivního sportovce, jezdím na kole, hraju hokej, plavu. A nedávno mě kolegyně zlanařily na cvičení Les Mills Bodypump, které jsem si velmi rychle oblíbil. Celkově rád zkouším nové věci a nebráním se ani experimentům. Kromě sportu miluji jídlo, hlavně středomořskou kuchyni.

Jak Vaši práci vidí Vaše děti?

Pro starší dceru jsem ten „velký šéf“, co zachraňuje svět, syn zatím tyto věci nevnímá.

Zaujal Vás v posledních měsících nějaký zajímavý IT produkt, který můžete doporučit ostatním?

Musím si ohřát polévku z vlastní kuchyně a tím produktem je náš ODOLNÝ TABLET RT1 který je jedinečný produkt svého druhu. Ovšem abych byl objektivní, velmi mne zaujal SAMSUNG S22 Ultra 5G.

Jaká je Vaše oblíbená PC hra? Příp. Vašich dětí, vnoučat?

Počítačové hry vůbec nehraju, stejně tak moje děti. Snažím se orientovat na nejrůznějších sociálních sítích, ale jinak využívám PC jen pro práci. Volný čas věnuji raději rodině, dobrému jídlu a sportu.

V čem si myslíte, že jste jako firma úspěšní?

Daří se nám vyvíjet zajímavé produkty s přidanou hodnotou, které rychle reagují na nejnovější trendy. U každého produktu se snažíme o to, aby přinesl svému uživateli co největší užitek. Zároveň se snažíme o široké penzum výrobků s různou konfigurací, aby si u nás mohl vybrat opravdu každý.

V čem je Vaše firma jiná? Čím se odlišujete od konkurence?

Dáváme si hodně záležet na výběru kolegů a snažíme se o jejich rozvoj tak, aby zaměstnanci rostli spolu se společností. Tempo je někdy náročné, to bezpochyby, ale díky tomu snad jsme tam, kde jsme.

Kam dál směřuje vývoj Vaší firmy?

Portfolio rozšiřujeme neustále, naším nejnovějším počinem je řada cyklocomputerů s GPS pod značkou iGET Cyklo. A spoustu dalších zajímavých produktů drží tzv. pod pokličkou náš technický ředitel, v tuto chvíli můžu pouze prozradit, že je se na co těšit.

Co byste poradil koncovým zákazníkům při výběru IT produktů?

Že není všechno zlato, co se třpytí... A u produktů spotřební elektroniky to platí obzvlášť. A že funkcionalita je někdy důležitější než estetika, ačkoliv v ideálním případě kombinuje daný produkt oboje.

Jaké argumenty byste poradil resellerům při prodeji vašich produktů koncovým zákazníkům?

Máme nejširší portfolio tabletů a odolných telefonů, od nižších tříd až po exklusivní modely se špičkovou výbavou, jako např. termokamerou FLIR. K tomu vlastní servisní středisko a velmi krátkou reakční dobu. To jsou myslím jasné argumenty, proč nabízet zrovna naše produkty.

 

Autor: Marketing 

 

v