Rozhovor s Janem Márou z firmy Armor s.r.o.

Pro naše zákazníky nám Jan Mára, zástupce společnosti Armor, odpověděl na pár otázek, které by vás všechny mohly zajímat – více o rozhovoru zde.

 

Jaký jste v Armoru tým?

Malý, ale skvělý. V Českých Budějovicích, kde je naše obchodní a logistická pobočka pro region střední a východní Evropy, je nás 13. Nikde ve svém předchozím působení jsem však nepotkal takovouto atmosféru, kde je zákazník vždy na prvním místě. A hlavně k tomuto přístupu nemusí nikdo nikoho nutit, je to prostě přirozené. Jinak má Armor ve svých výrobních závodech a obchodních pobočkách po světě cca 2000 zaměstnanců a zrovna letos slavíme 100 let existence.

Kdo/co Vás ovlivnil/o při výběru Vašeho povolání?

Asi souhry náhod. Já vlastně ještě nevím, čím bych chtěl v životě být :-)

Čím je pro Vás IT obor zajímavý?

Nejsem úplně geek. Mám rád, když věci fungují, ulehčují mi život a nerozbijí se týden po vypršení záruky. Rád jsem ale v obraze a vývoj IT trhu sleduji. Rychlost, s jakou se včerejší technologické novinky stávají běžnou dnešní potřebou, mě stále překvapuje.

Co byl první impuls, že chcete pracovat právě ve Vaší firmě?

Šlo vlastně o náhodu - hledali obchodníka pro klíčové zákazníky a já se v tu dobu zrovna rozkoukával po svém ukončení podnikání a zvažoval další kroky. Navíc jsem tu potkal kamaráda, se kterým se známe od základní školy, na gymplu jsme spolu seděli 4 roky v jedné lavici a vyváděli psí kusy. Tak teď už spolu sedíme vedle sebe v kanceláři Armoru 10 let a zase vyvádíme psí kusy.

Co Vám z dosavadního studia či praxe bylo nejužitečnější?

Vše, čím si člověk projde, je užitečné. Jde o to nezapomenout, kde jsem minule udělal chybu a snažit se jí neopakovat. A zároveň si vzpomenout na to, co v minulosti fungovalo a zopakovat to.

Co rád děláte, když zrovna netrávíte čas v práci?

Cokoliv rukama. Kolem baráku je naštěstí spousta příležitostí, jak se po pracovním dni v kanceláři nebo na cestách fyzicky utahat. Dva roky jsem si teď například hrál na tesaře. Renovuji si v garáži mopedy a Pionýry, zajdu si občas na ryby, trochu fotím a i poker si rád zahraju :-). Nenudím se.

Jak Vaši práci vidí Vaše děti?

Nepředpokládám, že jí vidí. Dospívající mají spoustu důležitějších podnětů, než je tátova práce. Alespoň já jsem to tak v jejich věku měl.

Jaká je Vaše oblíbená PC hra, příp. Vašich dětí?

Naposled jsem hrál na 286 někdy v 90. letech Prince of Persia. U nás doma PC hry nefrčí. Když už hrajeme, tak to jsou stolní hry.

V čem si myslíte, že jste jako firma úspěšní?

Máme kvalitní produkt, máme nadčasový servis, máme ekologické řešení tisku a hlavně máme skvělý tým, kterému záleží na spokojenosti zákazníků.

V čem je Vaše firma jiná? Čím se odlišujete od konkurence?

My neprodáváme pouze produkt, dodáváme celá řešení. Řešení bezodpadového kancelářského tisku. Není nám jedno, že velká část prázdných tiskových kazet končí na smetištích a ve spalovnách. Díky našemu programu OWA dáváme tomuto odpadu druhý život a z prázdných nepoužitelných kazet vyrábíme další nové produkty, jako např. ochranné přilby, filamenty do 3D tiskáren, spojovací materiál či izolační nátěry. Nakonec dáme zákazníkům doklad, tzv. Materiálový report, kde je rozepsáno, co z jejich odpadu bylo vyrobeno. To vše však musí jít ruku v ruce s kvalitou. Pokud by naše náplně nefungovaly, tak naše přidaná hodnota v podobě ekologického řešení nikoho nebude zajímat.

Jaké máte plány do budoucna?

Jako výrobci renovovaných náplní do tiskáren reagujeme na situaci na trhu. Naším aktuálním hlavním cílem v oblasti kancelářského tisku je rozšíření povědomí o programu OWA mezi širokou veřejnost. Čím více lidí bude vědět o možnosti bezodpadového tisku, tím méně odpadu bude v kancelářích vznikat. Zároveň zavádíme řešení pro správu a pronájem tiskáren. Co se týká Armor Group, tak o inovace u nás není nouze, kromě náplní pro kancelářský tisk totiž vyrábíme i například fotovoltaické fólie, speciální filamenty pro 3D tisk, fólie do velkokapacitních baterií a hlavně pásky do termotransferových tiskáren, kde jsme světová jednička.

Co byste poradil koncovým zákazníkům při výběru náplní do tiskáren?

Aby se poradili s prodejcem. Pokud budou vybírat pouze podle cenovky, tak se může velmi snadno stát, že nejlevnější produkt pro ně bude ve skutečnosti ten nejdražší. Je potřeba se pídit po skutečné kapacitě náplně, ptát se na kvalitu náplní od konkrétního výrobce, zjistit si, jaké jsou záruky a v neposlední řadě si prověřit možnost sběru prázdných náplní. Tyto informace umí seriózní výrobci doložit patřičnými certifikáty. Na nás se zákazníci mohou obracet i napřímo, my jim poskytneme potřebné informace a oni si následně náplň koupí ve své oblíbené prodejně.

Jaké argumenty byste poradil resellerům při prodeji vašich náplní koncovým zákazníkům?

Kvalita srovnatelná s tzv. originály, doživotní záruka na produkt, záruka na tiskárnu, ekologické řešení a v neposlední řadě velmi rozumná cena.

 

Autor: Marketing